Akcesoria okienne w przedsiębiorstwach

macbook-690276_1280

Wielkie budynki mają wielkie wymagania, zwłaszcza gdy wielkim budynkiem jest niemały biurowiec. Siedziby firm, banków czy nawet sale uniwersyteckie to spore wyzwanie nie tylko dla architektów, ale i projektantów wnętrz i designerów.

pillows-690210_1280

Rzadko kiedy chodzi tu o estetykę, jeśli już to bardzo dyskretną, powściągliwą, prawie ascetyczną, prawie niewidzialną dla ludzkiego oka – chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo i komfort pracy, a nie o poruszanie się w wystawnych, strojnych pomieszczeniach pałacu. To samo tyczy się okien w takich budynkach: muszą być znacznie większe niż te domowe i spełniać wszystkie warunki bezpieczeństwa w razie zagrożeń, tak by ewakuacja ludzi była przeprowadzona szybko i sprawnie, jeśli już mieliby oni ewakuować się oknami, co jest nader częste.

Dlatego też akcesoria do okien takie jak rolety, żaluzje, osłony okienne, markizy dachowe czy roleta elektryczna są bardziej odpowiednie dla takich okien niż zasłony i firany spotykane najczęściej w domach. Wyobraźmy sobie pożar: firany i zasłony zajmują się natychmiast, emitują więcej trujących substancji i ich zgaszenie i ściągnięcie również jest czasochłonne. Rolety i żaluzje wystarczy podnieść sprawnym i przytomnym ruchem ręki. Najlepiej byłoby poprzestać na samych żaluzjach, ponieważ rolety są tekstylne – żaluzje nie.

Zwracajmy więc uwagę na wszystkie aspekty mając zamiar dokonać takiego zakupu – dbajmy nie tylko o nasze finanse, ale przede wszystkim bezpieczeństwo.

Więcej na dodatki.velset.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *