Jak uniknąć zbyt dużego nasłonecznienia pokoju?

blinds-792635_1280

Nawet w naszym klimacie można narzekać na zbytnie nasłonecznienie. Szczególne wtedy, gdy nasz dom jest ustawiony tak, że przez większość dnia wpada do niego wiele słońca. Często jest to dla mieszkańców bardzo uciążliwe, głównie wtedy gdy potrzebują skupić się na pracy przy komputerze lub chcą po prostu odpocząć. W takiej sytuacji warto zdecydować się na zastosowanie odpowiednich rozwiązań, które skutecznie ograniczą ilość wpadającego słońca. Dobrym rozwiązaniem są różne akcesoria do okien, które w pewien sposób je przyciemniają.

plant-324784_1280

Klienci najczęściej wybierają żaluzje Velux, które są nie tylko wyjątkowo eleganckie i bardzo wytrzymałe na wieloletnie opuszczanie i podciąganie, ale przede wszystkim optymalne ograniczają ilość światła dziennego, które wpada do danego pomieszczenia. Właśnie z tego powodu stosuje się je praktycznie w każdym miejscu, zarówno w pokojach, sypialniach, kuchniach, jak i nawet w łazienkach.

Rolety wewnętrzne można zastąpić firanami i zasłonami, ale w ostatnich sezonach raczej się od tego odchodzi. Nie jest to ani tanie, ani długotrwałe rozwiązanie, ponieważ takie elementy wystroju okien trzeba co jakiś czas zmieniać. Dodatkowo jest to dość pracochłonny pomysł, ponieważ wykonanie prania i prasowanie przynajmniej kilka razy w roku może pochłonąć od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu godzin. Jest to szczególnie istotne wtedy, gdy w domu posiadamy więcej niż jedno okno.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *