Mieszkanie na parterze – roleta czy firana?

window-691542_1280

Przebywając we własnym domu, chcemy czuć się przede wszystkim komfortowo i swobodnie, dlatego posiadając mieszkanie na parterze, zastanawiamy się, jaki sposób zagospodarowania okna wybrać. Czy lepiej sprawdzi się tradycyjna firana i zasłona, czy może nowoczesne rolety do okien?

Okno na parterze – najlepszy sposób aranżacji

sunlight-923125_1280

Okno na parterze jest trochę bardziej „wymagające” od tego, które znajduje się na wyższej kondygnacji. Zazwyczaj w kwestii czysto użytkowej nie spełnia swojej funkcji, jeżeli jest przyozdobione firaną. Dzieje się tak z dwóch względów:

Osiadanie kurzu

Mieszkając na parterze, musimy się liczyć z tym, że do naszego mieszkania będzie się dostawać więcej kurzu i zanieczyszczeń, niż ma to miejsce w przypadku wyższych kondygnacji. Tradycyjna firana i zasłona będą chłonęły te zanieczyszczenia, dokładając nam stale powtarzających się dodatkowych obowiązków w postaci prania, krochmalenia i prasowania. Nie trzeba dodawać, że są też zatrważającym siedliskiem roztoczy.

Zaciemnienie

W tej kwestii również lepiej sprawdzą się rolety do okien, szczególnie nowoczesne modele (np. rolety plisowane Velux), które umożliwiają swobodne zarządzanie ilością światła, wpadającego do wnętrza. Firana i ciężka zasłona sprawią, że mieszkanie stanie się bardzo ciemne i przez to również niekomfortowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *