Montaż rolet

plants-924071_1920

Montaż rolet prawie dla wszystkich jest taki sam, jednak nie zawsze tak jest. Skupiając się na roletach prostych, czyli mogą to być na przykład rolety dekoracyjne, można zauważyć, ze są one dostępne do obsługi manualnej jak i elektrycznej. Wybór w tym zakresie jest bardzo ważny ponieważ przy roletach elektrycznych trzeba poświęcić trochę więcej czasu na montaż. Rolety tradycyjne montuje się albo na ramie okna, albo powyżej okna. Rolety montowane powyżej okna charakteryzują się tym, że muszą być szersze niż szyba i dłuższe. Montowane one są na stałe do ściany przy pomocy specjalnych uchwytów. Na te uchwyty zakłada się roletę i obsługuje się ją przy pomocy specjalnych sznurków.

Rolety montowane do ramy okna natomiast charakteryzują się mniejszym rozmiarem jak i innym sposobem mocowania. Można je zamocować zaraz nad szybą przy pomocy specjalnego kleju albo można wykorzystać specjalne uchwyty zakładane na górnej części ramy. Dodatkowo roleta montowana jest przy pomocy specjalnych żyłek aby nie odsuwała się od szyby i żeby równo chodziła. Jest to najlepsze rozwiązanie przy roletach stosowanych do okien dachowych. Podobnie sytuacja wygląda przy montażu rolet dekoracyjnych Fakro.

Do montażu rolet można zabrać się samodzielnie tylko trzeba pamiętać aby dokładnie przeczytać instrukcję jak to poprawnie zrobić. Jednocześnie można skorzystać z oferty montażowej producenta rolet. Jest to bardzo dobre rozwiązanie ponieważ z jednej strony mamy pewność poprawnego montażu rolet a z drugiej jesteśmy pewni gwarancji, bo przecież to nie my popsuliśmy rolety przez niepoprawne zamontowanie tylko wykwalifikowani pracownicy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *