Plisy – wady i zalety

window-417926_640

Osłony okienne plisowane to jeden z największych trendów tego sezonu. Produkt stosunkowo nowy na naszym rynku, szczególnie w takim wydaniu. Czy warto się na niego zdecydować? Jakie wady ma takie rozwiązanie?

Rolety plisowane są popularniejsze od tradycyjnych rozwiązań głównie ze względu na mnogość różnych konfiguracji, które można dzięki nim uzyskać. Jednym słowem są odzwierciedleniem nowoczesnego spojrzenia na stylizacje okienne.

Czy rolety plisowane mają jakieś wady?

Zalet rolet plisowanych nie trzeba wymieniać. Przede wszystkim jest to zapewnienie bezpieczeństwa poprzez odpowiednie zaciemnienie pomieszczenia w danej chwili, a także komfortu przebywania w nim, co ułatwia szybkie i proste opuszczanie i podnoszenie rolety. Optymalne nasłonecznienie wnętrza to najprostszy sposób na to, by się w nim dobrze czuć.

Rolety plisowane to również możliwość dopasowania ich do wystroju wnętrza, albo potraktowania ich jako główny, ozdobny detal. Szeroka kolorystyka tkanin oraz różnorodne rozmiary, pasujące również do nietypowych okien, sprawiają, że są one tak bardzo popularne. Jednak mają też pewną wadę, którą jest cena. Nie jest najwyższa, ale również też nie najniższa. Powodem tego stanu rzeczy jest przede wszystkim innowacyjny i trwały materiał oraz bardzo dobra gatunkowo tkanina.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *